Návštěva Eslarnu a Vohenstraussu


Návštěva spřátelených měst v Bavorsku (10.06.2016)

V pátek jsme se senátorem Miroslavem Nenutilem navštívili dvě spřátelené obce v Bavorsku. První zastávkou byl Eslarn. Po přijetí na radnici se nám pan starosta Reiner Gäbl pochlubil jejich pivovarským muzeem. Všechny nápisy a popisky exponátů jsou ve dvou jazycích - němčině a češtině. Tip na výlet.
Po Eslarnu jsme navštívili Vohenstrauss, partnerské město Stříbra. Společně s naším přítelem starostou Vohenstraussu Andreasem Wutzlhoferem  jsme si prohlédli výrobní prostory firmy PSZ electronic, která má pobočku i na Tachovsku ve Vysočanech. Vyrábí hlavně elektronické součástky do stavebních strojů. Provázel nás jednatel firmy Werner Steinbacher. Zajímavá byla diskuse o učňovském školství.
Závěr návštěvy patřil zámku Friedrisburg. Tento krásný zámek  má v pronájmu město a využívá ho k pořádání kulturních akcí - divadla, výstav apod.

Eslarn, pivovarské muzeum, se senátorem Miroslavem Nenutilem a starostou Eslarnu Reinerem GäblemEslarn, pivovarské muzeumVohenstrauss, uprostřed starosta Andreas WutzlhoferVohenstrauss - ve firmě PSZ electronicVohenstrauss - zámek FriedrichsburgVohenstrauss - zámek Friedrichsburg