Hasiči z Černošína si připomněli 135 let od založení dobrovolného sboru. Přichystali velké oslavy


(22.05.2017)

Tachovský deník | 22.5.2017 | Rubrika: region zpravodajství | Strana: 2 | Autor: MARTINA SIHELSKÁ

Mimořádné jubileum se musí oslavit. Přesně to si museli říct hasiči z Černošína při pořádání oslav 135. výročí od založení.
Černošín – Velké oslavy s bohatým programem si připravil Sbor dobrovolných hasičů v Černošíně v rámci oslav 135. výročí od založení. Hlavní program začal úderem poledne, kdy se celkem dvanáct sborů dobrovolných hasičů z okolí vydalo průvodem po Černošíně. Více řekl starosta SDH Černošín František Hrubý. „Přijelo nás podpořit dvanáct sborů a přijeli i významní hosté, mimo jiné bych uvedl například pana poslance Václava Votavu, ředitele krajské správy HZS Františka Pavlase a další. Chtěl bych poděkovat všem, kteří nás podpořili při organizaci, ať už kolegům, přátelům či městu Černošínu. Počasí nám vyšlo a věřím, že se zase brzy uvidíme při nějaké akci, například v létě při loučení s prázdninami a podobně,“ řekl Hrubý.
Václav Votava ocenil dlouholetou činnost sboru. „Sto třicet pět let, to už je opravdu velká historie. Takových spolků a sborů si nesmírně vážím a rád je podpořím. Zvláště hasiči si zaslouží velké uznání, neboť pracují dobrovolně, zadarmo a na úkor svého času s rodinou,“ řekl veřejně Václav Votava.
Počasí bylo příjemné, nepršelo, slunce pod mrakem, a tak si lidé užívali programu, ve kterém vystoupila taneční skupina 11 Stars z Černošína, Tachovské mažoretky, Amati Band ze Stříbra. Navíc návštěvníci viděli i požární útok v podání hasičského potěru. Vše se zájmem sledovala i Alena Hreusová. „Děti zvládly útok v pohodě, je dobře, že se to učí a že vůbec v dnešní době mají ještě o něco takového zájem. U nás v rodině jsou také dobrovolní hasiči, já bývala i u Červeného kříže. Jinak akci chválím, počasí vyšlo dobře, ještě se těším na hudbu a vystoupení tanečnic i mažoretek,“ uvedla černošínská účastnice akce.