Město Stříbro převzalo vojenský areál


(30.03.2007)

Město Stříbro převzalo vojenský areál

Město Stříbro získalo předposlední březnový den definitivně od státu pětačtyřicetihektarový areál půlstoletí starých kasáren, z nichž odešli poslední vojáci v prosinci 2005. Plocha vzdálená osm kilometrů od dálnice Plzeň-Praha-Rozvadov by měla nejdéle do 15 let sloužit jako plně funkční předměstí Stříbra, které ponese název Františka Palackého podle nejstaršího pluku, jenž tu působil od poloviny 17. století.
Jde o jedny z největších a nejzachovalejších kasáren na západě Čech.
Radnice už má zpracovanou studii využitelnosti a v červnu budou zastupitelé schvalovat regulační plán území.
Na třetině plochy má vzniknout zhruba 270 družstevních nebo soukromých bytů, uprostřed smíšená obchodní zóna a na zbylé třetině směrem k Rozvadovu podnikatelské plochy pro služby a lehkou výrobou. Práci tu najdou stovky lidí. Radnice se bude individuálně rozhodovat, zda objekty pronajme či prodá. Základní infrastrukturu území, kde je nyní pouze elektřina a voda a místy chybějí silnice chce město financovat ze státních a evropských peněz. Pomoc při získávání státních dotací přislíbil i poslanec Ing. Václav Votava, který byl při slavnostním podpisu přítomen.
Kasárna a autopark mají účetní hodnotu 440 milionů korun, což je podle Linharta pořizovací hodnota kasáren. Tržní cena je mnohem nižší. Většina budov vznikla v letech 1953 až 1955.


Starosta města Stříbra Mgr. Miroslav Nenutil (vpravo), zástupce ředitele Vojenské ubytovací a stavební správy Praha Pavel Linhart a vedoucí provozního střediska 0328 Stříbro Jaroslav Kramný (vlevo) svými podpisy definitivně stvrdili předání kasáren městu. (3O.3.2007)


Po slavnostním podpisu představil starosta města právě nabytá kasárna hostům a novinářům. (30.3.2007)