Klub výtvarníků slaví výročí svého založení výstavou


(29.08.2017)

Tachovský deník | 29.8.2017 | Rubrika: Region/Zpravodajství | Strana: 2 | Autor: JAROSLAVA HOHLOVÁ


Bor – Slavnostní vernisáží začala ve velkém sále borského zámku výstava obrazů, šperků, soch a keramiky členů Klubu výtvarníků Borska. Výstava se koná k dvacátému výročí založení klubu.
Na vernisáži, která se konala v páteční podvečer, se sešli nejen členové klubu, ale i široká veřejnost a hosté z řad zástupců veřejného života. Pozvání přijal poslanec Václav Votava, který společně se starostou Boru Petrem Myslivcem a předsedkyní Klubu výtvarníků Pavlou Kabíčkovou výstavu zahájil.
Při úvodním slovu se návštěvníci vernisáže dozvěděli, jaká byla dvacetiletá cesta klubu od vzniku až po současnost a co bylo původní myšlenkou jeho založení. Během zahájení se jim postupně představili i jednotliví členové klubu.
„Před dvaceti lety jsem pracovala na Městském kulturním středisku a pořádali jsme různá setkání se zajímavými hosty. Přijel i pan Ivo Jahelka. Tehdy jsme si všimli tmavého koutu, kde setkání probíhala, a napadlo nás, že bychom ho mohli vyzdobit pěknými díly. Sešla se nám dobrá parta několika lidí, posléze zakládajících členů, kteří myšlenku dotáhli až k založení Klubu výtvarníků Borska,“ řekla Tachovskému deníku jedna ze zakladatelek Pavla Kabíčková.
Klub výtvarníků Borska za dobu své existence získal věhlas a řada výstav, které se dnes v různých koutech České republiky, ale i v zahraničí konají, se pro velký zájem veřejnosti a svou jedinečnost na místa pravidelně vrací.
„Jsme moc rádi za spolupráci s městem Bor a velice nás těší přístup pana starosty Karla Týzla z Konstantinových Lázní. Když nás prvně do Konstantinových Lázní pozvali, díla jsme vystavili v kulturním domě a považovali to za ojedinělou záležitost. Velkým překvapením a radostí pro nás pak bylo, že se pan starosta začal pravidelně ozývat. V Konstantinových Lázních nyní vystavujeme pravidelně každý rok. Dokonce pro nás nechali opravit výstavní prostor v obci,“ pochválila spolupráci předsedkyně klubu.
Výstava obrazů, šperků, soch a keramiky potrvá na borském zámku do 30. září. Navštívit ji můžete od úterý do neděle vždy od 10 do 12 hodina a od 13 do 17 hodin.