Vnitrostranické věci se mají projednávat doma, ale...


Reakce na tweet L. Zaorálka ohledně ústecké kandidátky (30.07.2020)

Vnitrostranické věci se mají projednávat doma. Bohužel ve věci kandidátky Ústeckého kraje však žádná taková možnost k diskusi nebyla. Takovou kandidátku přijmout nemohu, protože její sestavení a odsouhlasení není v souladu s principy sociální demokracie.


2:29 odp. · 29. 7. 2020Twitter for iPhone

Bohužel jsem nebyl účasten debaty o nové kandidátce na Ústecku. Ale teď nemůžu prijmout,že by na naší kandidátce měl být někdo jako p.Benda,který dříve spolupracoval s pravicovými extrémisty.Taková kandidatura zpochybňuje základní principy 140leté české sociální demokracie.

12:33 odp. · 29. 7. 2020Twitter for iPhone

A doplňuji ještě mé podrobnější vyjádření k celé věci na FB:

  • Václav Votava Souhlasím s tím, že špinavé prádlo se má prát doma. A souhlasím,že se vnitrostranické záležitosti mají projednávat na stranické půdě v příslušných orgánech. Bohužel ve věci kandidátky Ústeckého kraje, sestavené a odsouhlasené pouze vedením strany bez PČSSD,žádná taková možnost nebyla. Takový postup popírá slůvko demokratická v názvu naší strany. Pro mne, ale myslím že i pro veřejnost, je zcela nepochopitelné, že člověk, který kandidoval za DSSS kandiduje nyní za ČSSD. Ať se jedná o kohokoliv. Vždyť ten kdo za nějakou stranu kandiduje, tak se také musí ztotožnit s programem a s názorovými postoji té strany.

  • https://www.facebook.com/groups/743362412363147/