Den s ČSSD ve Stříbře


(09.06.2007)

Den s ČSSD ve Stříbře

Hornický skanzen ve Stříbře ožil v sobotu setkáním členů České sociální demokracie z celého kraje. Organizaci Dne s ČSSD pro členy a jejich rodiny vzala na svá bedra tachovská okresní organizace za vydatné spolupráce místní organizace ve Stříbře a Mladých sociálních demokratů. "Smyslem akce tentokrát nebyla politika, ale neformální setkání členů, jejich rodin a přátel. Prostě pobavit se a poznat se i z jiné než pracovní stránky," uvedl předseda krajské organizace ČSSD a poslanec Ing. Václav Votava, který je ve Stříbře doma. Na příjemnou akci pro celou rodinu se sjelo na 200 účastníků, kteří nešetřili slovy chvály na adresu pořadatelů. Účastnili se i poslanci za Plzeňský kraj Jan Látka a Václav Šlajs a senátorka Jiřina Rippelová

Areál skanzenu na břehu řeky Mže skýtal řadu možností rozptýlení. A tak někteří účastníci ve skutečně horkém počasí toho dne dali přednost posezení s přáteli ve stanu s občerstvením za poslechu skupiny Amátovka. Ti zdatnější si vyrazili na vrch Ronšperk nebo vyzkoušeli horolezeckou stěnu. Kdo se chtěl ochladit a poučit, mohl navštívit Prokopskou štolu. Pro děti byla připravena zábavná soutěž v kreslení, jízda na ponících nebo projížďka v kočáře podél řeky. Zdarma byl podáván hornický guláš.


Posezení ve stanu přišlo v horkém dnu vhod (vlevo senátorka Jiřina Rippelová)


Účastníky přivítali předseda krajské organizace ČSSD a poslanec Václav Votava (uprostřed), předseda okresní organizace Roman André (druhý zprava), předseda Hornicko-historického spolku Radek Strankmüller a za pořádající organizaci Jan Hora.


Hornický skanzen


Dopoledne zpříjemnilo vystoupení mladého kejklíře


Soutěže v kreslení se účastnilo 26 nadějných umělců


O projížďky v kočáře podél řeky byl neustále zájem


Po marných pokusech různých porotců vybrat ten nejkrásnější byly nakonec oceněny všechny obrázky v soutěži malých kreslířů. Vyhlašování se ujal starosta Stříbra Miroslav Nenutil.