Otevření zimního stadionu Stříbro


(06.12.2007)

 

V podvečer dne sv. Mikuláše se ve Stříbro uskutečnilo slavnostní otevření ledové plochy. Její rozšíření na regulérní rozměry bylo z větší části financováno ze státního rozpočtu, dotaci ve výši 14,5 mil. zprostředkoval poslanec Václav Votava, město vložilo 2 mil. Kč.

Slavnostnímu zahájení byl přítomen i mistr světa z MS ve Vídni v roce 1977 pan Bohuslav Ebermann, který nejen pomáhal stříhat pásku, ale provedl i vhození čestného buly exhibičního utkání mezi domácími celky HC STŘÍBRO 06 a HC Buldoci Stříbro ( výsledek 4:4 ).

Provoz rozšířené plochy ozdobily svým vystoupením i malé krasobruslařky z Plzně a Karlových Varů a po nich si užily ledu i stříbrské děti, pro které byly připraveny veselé soutěže na ledu.

Pozvání přijal i Bohuslav Ebermann, mistr světa z MS ve Vídni v roce 1977 (druhý zleva)Pásku slavnostně přestřihli starosta Stříbra Miroslav Nenutil, mistr světa z vídně 1977 Bohuslav Ebermann, ředitel dodavatelské firmy ČKD Chlazení Choceň Pavel Ruprecht, poslanec Václav Votava a místostarosta Stříbra Pavel TóthZahájení ozdobily svým vystoupením malé krasobruslařky z Karlových VarůSlavnostní otevření zimního stadionu ve Stříbře 6. 12. 2007